Aktuality

Aktuální informace ke sjízdnosti Labské (a Vltavské) stezky v ČR

Labská stezka je po povodních v českém úseku opět plně sjízdná a těší na své hosty! Mimo provoz zůstávají ještě přívoz Velké-Malé Žernoseky a na Vltavské stezce Lužec n/V.- Bukol. Pražské přívozy jsou s výjimkou přívozu (Sedlec – Zámky a Podbaba – Podhoří) opět v provozu, u zmiňovaných přívozů se očekává znovu zprovoznění tento týden. Od pátku zahajuje své pravidelné plavby opět i certifikovaná loď Porta Bohemica s certifikací Cyklisté vítáni na své pravidelné trase Litoměřice – Žernoseky – Litoměřice.

Informace o aktuálním stavu Labské stezky v Německu na www.elberadweg.de.

Místní omezení na Labské stezce (a Vltavské stezce v úseku Mělník – Praha) byla již většinou zrušena.

Zámecký park Veltrusy – Mělník (soutok Labe-Vltava)

Zámek a zámecký park Veltrusy celý areál opět otevřen pro veřejnost. V parku jsou přístupné pouze hlavní cesty, na vedlejší cesty je stále vstup zakázán.

Roudnice – Litoměřice

Přibližně polovina ve směru od Černěvse je povrch samá díra. Každý je nucen dost zpomalit a zvýšit opatrnost. Dále se povrch zlepší. Nový asfaltový povrch položen na posledním kilometru úseku Černěves – Lounky. 

Jako alternativu k Labské stezce možnost využít i levobřežní trasu Roudnice n/L – Židovice – Hrobce – Terezín – Litoměřice. 

Litoměřice – Ústí nad Labem

Průjezd Litoměřicemi je bez problémů a přes Žalhostice je stezka také průjezdná. Omezení: úsek připojovací cyklostezky Lovosice – Malé Žernoseky přívoz je sjízdný, ale dopručujeme využít přívozu Lovosice - Píšťany.

Ústí nad Labem – Děčín

Místní omezení platí ještě u Těchlovic. Od Přerova přes Těchlovice, Jakuby a Nebočady směr Děčín je cyklostezka stále ve výstavbě. Jako alternativu použijte silnici II/247.

Fungující služby na Labské stezce v ČR

Nejen zařízení Cyklisté vítáni na Labské stezce nabízí po povodních své služby a těší se na Vaši návštěvu.
Přijeďte si vyzkoušet nejlépe vybavenou a nejdelší cyklostezku v ČR i Vy. Těšíme se na Vaší návštěvu!