Aktuality

Aktuální informace ke sjízdnosti labské stezky v ČR a v Německu

Zdroj: Koordinační místa pro Labskou stezku ČR a Německo

Labská stezka v ČR vč. úseku Praha-Mělník (Vltavská stezka) je v současné době až k hranici ČR tedy do Děčína a Hřenska na většině míst zaplavena. Pokud na Labskou stezku musíte dnes či v následujících dnes vyrazit, použijte paralelních komunikací nižších tříd, které jsou v krajích Středočeský, Královéhradecký, pardubický a hlavně Ústecký sjízdné.
 


Omezení v dopravě především vlakových spojích na www.cd.cz/omezeniprovozu. Vlaky směr Ústí n/L nabírají zpoždění, hl.n. v Ústí n/L bude uzavřeno. Při největším průtoku patrně dnes večer se očekává až 10,8 m vysoká hladina Labe v krajském městě. Rovněž se omezení týkají i přívozů na Labi jak v ČR, tak na některých místech Německa.
 


V Německu je povodněmi postižen hlavně jižní úsek Labské stezky od hranice ČR přes Saské Švýcarsko až po Drážďany a Míšeň. Více na www.elberadweg.deV Praze je omezen provoz metra. Více info na http://www.dpp.cz/povodne-aktualni-doprava

Hlavní město Praha zřídilo hned několik krizových linek. Lidem poskytují informace o vývoji povodňové situace, dopravě a o bezpečnostních opatřeních. Podrobné informace najdou lidé i na webových stránkách města.

Vlastní linky mají i jednotlivé kraje, které povodně zasáhly. Jihočeský, Ústecký a Plzeňský kraj vytvořily na svých internetových stránkách speciální rubriky k povodním. Liberecký kraj spustil povodňový portál včetně on-line servisu. Web Středočeského kraje najdete zde.

Díky speciálním webům mohou lidé na internetu sledovat, zda se hladiny řek zvyšují a kde je situace nejkritičtější. Podrobné stavy průtoků jednotlivých řek v celé České republice nabízí například webové stránky Povodí Vltavy nebo Českého hydrometeorologického ústavu. Podrobné informace o stavu řek zřídila rovněž povodňová služba ministerstva životního prostředí.

Kde hrozí uzavírky a jak to vypadá aktuálně s dopravou v Česku? To všechno lidé najdou například na webu dopravniinfo.cz. Informace o uzavírkách a omezeních na železnici poskytují na internetu rovněž České dráhy. O zpoždění vlaků informuje speciální web SŽDC. Mimořádné události v pražské MHD najdete zde.