Aktuality

Slavnostní křest oficiálního průvodce Labskou stezkou 2016 proběhl na veletrhu Holiday World

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha (18. února 2016) Labská stezka patří bezesporu k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. V ČR vede z Krkonoš přes krajské metropole Hradec Králové a Pardubice, středočeským Polabím do královských měst Mělníka a Litoměřic a dále kulisami Českého Středohoří a pod hradem Střekov do Ústí nad Labem a kolem Labských pískovců až do sousedního Saského Švýcarska. Díky dlouholeté spolupráci na marketingu této stezky se daří úspěšně propagovat Labskou stezku jak v ČR, tak i Německu a na dalších trzích cykloturistiky. Klíčovými partnery přitom jsou všechny čtyři dotčené kraje ČR a turisticky významná města na Labi, agentura CzechTourism a německá koordinační centra Labské stezky.

Slavnostní křest nového Oficiálního cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA 2016 proběhl na stánku Ústeckého kraje v rámci veletrhu Holiday World Praha ve čtvrtek 18. 2. 2016. za účasti partnerů společného marketingu stezky. Do přípravy česko-německého průvodce se zapojily a průvodce finančně podpořily Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj, statutární města Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem, Děčín a dále Roudnice n. L., Mělník, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí.
Cykloprůvodce vychází v nákladu 260.000 ks v české a německé jazykové mutaci a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. Návštěvníky stezky tak provede podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. „Na 104 stranách průvodce naleznou cykloturisté kontakty na 580 certifikovaných ubytovacích zařízení po celé délce Labské stezky v různých cenových kategoriích, od kempů až po čtyřhvězdičkové hotely, od ubytování v soukromí na venkově až po hotely ve velkoměstech, všechny certifikované dle kritérií Cyklisté vítáni či německé Bett und Bike,“ říká koordinátor stezky pro ČR Daniel Mourek z Nadace Partnerství.
Labská stezka je nejoblíbenější dálkovou cyklotrasou v Německu a je součástí evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo. Také česká část stezky se již díky společnému marketingu těší zvýšenému zájmu cykloturistů. „V Ústeckém kraji, jen v úseku mezi Děčínem a Ústím nad Labem, který je nejfrekventovanější, zaznamenaly sčítače až 150 tisíc cyklistů nebo pěších za loňský rok.,“ poznamenal k využití Labské stezky radní pro regionální rozvoj, zahraniční vztahy a cestovní ruch Jan Szántó a dodává: „Právě pro jejich pohodlí umístí Ústecký kraj v roce 2016 na Labskou stezku několik mobilních buněk, které budou sloužit jako hygienické zázemí. Buňky poskytne darem společnost ČEZ a.s, která část svých zisků vrací do projektů na podporu kvality života obyvatel, ať už jsou to dětská hřiště nebo v našem případě tolik potřebná mobilní hygienická zařízení.“
Kromě nového průvodce čekají na cykloturisty v letošní sezóně i nové úseky a značení Labské stezky jednotným, česko-německým logem. K návštěvě zvou i nově zpřístupněné objekty hradů a zámků se zahradami jako je barokní areál Kuks v Královéhradeckém kraji, zámecký areál ve Veltrusech ve Středočeském kraji či nově zrekonstruovaná část proslulého hřebčína v Kladrubech nad Labem v Pardubickém kraji. V Ústeckém kraji si pak můžete např. vyzkoušet vylézt po zajištěné via ferrata na Pastýřskou stěnu v Děčíně. Labskou stezku v ČR koordinuje Nadace Partnerství a spolupracuje tak se třemi koordinačními místy Labské stezky v Německu.

Ing. Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo v ČR, viceprezident Evropské cyklistické federace, tel.: 274 816 727, e-mail: daniel.mourek@nap.cz

Průvodce po Labské stezce ke stažení i online v elektronické formě: zde 
Celá tisková zpráva Nadace Partnerství ke křtu průvodce LABSKÁ STEZKA 2016
Info a foto k veletrhu Holidayworld a křtu průvodce na webu plzenskonakole.cz

Fotogalerie