Aktuality

Praha zve na festival nového cirkusu a divadla Letní Letná

XIV. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní letná

Unikátní představení světových hvězd nového cirkusu, největší přehlídka domácích souborů, klaunérie, open air představení, hudební program, filmové projekce, workshopy, debaty, výstavy a každodenní bohatý program pro děti – to vše a mnohem více nabídne nadcházející 14. ročník festivalu Letní Letné, který proběhne od 17. srpna do 3. září již tradičně v Letenských sadech.

Návštěvníci se mohou letos, stejně jako každý rok, těšit na bohatý a pečlivě poskládaný program představující aktuální inscenace, které jsou v České republice a mnohdy i ve Střední Evropě uváděny premiérově. V několika originálních šapitó se jim představí soubory s vynikajícím renomé, patřící ke špičce a oceněné mezinárodními cenami. Ani v letošním roce nebude chybět unikátní secesní dřevěné šapitó dovezené speciálně z Belgie - Magic Mirror neboli Spiegeltent, ve kterém vystoupí hlavní hvězda XIV. ročníku, kanadský soubor Cirque Alfonse s představením BARBU. Letní Letná je tradičně také Festivalem českého nového cirkusu a proto nabídne divákům i další výpravy do pestréhoodhoubí domácí scény.

Je již tradicí, že festival Letní Letná věnuje denní čas naplno dětem. I letos je připraven pestrý program pro děti všech věkových kategorií, který malým divákům nabídne pestrobarevný svět, plný pohádek a příběhů, překvapení, kouzel, hudby a pohybu. Oblíbenou součástí programu je i Letní Letňák, letní festivalová škola pro děti od 6 do 15 let, kde se formou „příměstského tábora“ děti učí základům herectví, žonglování, výtvarných aktivit, práce s hlasem s nejlepšími odborníky daných profesí. Pro ty, kteří se chtějí nebo mohou v artisty měnit pouoze o víkendech, je pak určený Letňáček+.

Festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění Letní Letná je jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích.  Poprvé se konal v roce 2004 a během 13 let se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy - stal se akcí, která nemá u nás obdoby. I přesto, že se program festivalu rok od roku rozrůstá, je pro Letnou klíčové, aby si stále uchovávala příjemnou letní a starosvětskou cirkusovou atmosféru.

Bližší info, vstupenky a program na webu festivalu.

Fotogalerie