Aktuality

Téměř 1.300 km atraktivní Labské stezky představuje nový oficiální Cykloprůvodce 2018

Praha (16. února 2018) – Labská stezka je TOP evropskou dálkovou cyklotrasou a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Vede atraktivním prostředím od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu. Včetně odbočky do Prahy nabízí stezka téměř 1.300 kilometrů jedinečného spojení historie, architektury a přírody. Nový průvodce provede cyklisty po trase, ale nabízí i široký výběr ubytovatelů a služeb pro cyklisty podél celé Labské stezky. Průvodce byl slavnostně pokřtěn na veletrhu Holiday World v Praze.

Cykloprůvodce Labská stezka 2018 vychází v nákladu 265.000 ks v české a německé jazykové mutaci a tradičně přináší tipy na hlavní atrakce a informace o servisech, přívozech, turistických infocentrech a dalších službách pro cyklisty podél celé stezky. S osvědčeným formátem 21 x 25 cm se vejde do každé cyklobrašny a je tak ideální pomůckou pro přípravu a plánování, stejně jako kompaktním a praktickým společníkem při vlastním putování po Labské stezce. „Na 104 stranách průvodce představujeme i na 550 certifikovaných ubytovacích zařízení pro cykloturisty s certifikací Cyklisté vítáni (v Německu „Bett und Bike“) od kempů či turistických ubytoven až po pohodlné ubytování v pensionech a hotelech. Tato zařízení nabízí mimo jiné možnost ubytování na jednu noc či bezpečnou úschovu kol,“ říká koordinátor stezky za ČR Daniel Mourek z Nadace Partnerství.

Slavnostní křest kompletně aktualizovaného Oficiálního cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA 2018 se uskutečnil v pátek 16. 2. 2018 v expozici Východních Čech v rámci veletrhu Holiday World Praha za účasti partnerů společného marketingu stezky z Česka i Německa. Následně bude průvodce po celý rok zdarma k dispozici na všech velkých veletrzích cyklistiky a cestovního ruchu a cyklistických akcích po celé Evropě, v informačních centrech a zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni podél trasy. Objednat tištěnou verzi brožury je možné i přes oficiální web www.labska-stezka.cz, kde je také k dispozici v elektronické podobě. Novinkou letošního vydání je zařazení cykloprůvodce do ediční řady agentury CzechTourism a titulní foto z českého úseku Labské stezky.

Labská stezka je nejoblíbenější dálkovou cyklotrasou v Německu a je součástí evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo. U nás i v Německu je součástí EuroVelo 7 – Sluneční trasy vedoucí z Nordkapu na Maltu. Velkým úspěchem společného snažení všech partnerů je vítězství Labské stezky ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018. „Pardubický kraj spolupracuje s obcemi a jejich svazky na vylepšení dvou úseků Labské stezky a návazných cyklotras, které výletníky přivedou třeba ke hradu Kunětická hora, do renesančních Pardubic, do perníkové chaloupky, krásných Lázní Bohdaneč nebo do krajiny kladrubských kočárových koní,“ pozval cyklisty René Živný, radní Pardubického kraje.

Labskou stezku v ČR koordinuje Nadace Partnerství a na jejím rozvoji a propagaci spolupracuje tak již 10 let se třemi koordinačními místy Labské stezky v Německu a dalšími českými a německými partnery. Do přípravy česko-německého průvodce se na české straně zapojili a průvodce finančně podpořili: agentura CzechTourism, Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj, statutární města Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem, Děčín a Praha a další města jako Mělník, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí.

Fotogalerie